Sportowe zaangażowanie społeczne Exactus

EXACTUS SPORT TEAM

W ostatni weekend lipca kolejny raz wzięliśmy udział w fantastycznej imprezie biegowej „Pogoń za wilkiem”. Aż trudno uwierzyć, że przygoda naszego Biura z tego rodzajami imprez zaczęła się tak niewinnie. A co więcej mnie samego „zmusiła” do biegania 🙂 

Dwa lata temu jako pierwszy z propozycją udziału w imprezie biegowej zgłosił się do mnie Piotr Modzelewski – organizator Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym. Z jednej strony zaproponował zorganizowanie „strefy” z jakimiś atrakcjami dla dzieci, a z drugiej zobligował mnie do wzięcia udziału w biegu. Mnie, który zawsze nienawidził biegania 🙂 Wprawdzie to miało być jedynie 7 km, ale dla mnie to był dystans ultramaratonu 🙂

Podjęcie wówczas przez nas tego wyzwania było całkowicie spontaniczne. W ciągu dosłownie tygodnia musieliśmy kupić nasz pierwszy namiot imprezowy, zastanowić się nad atrakcjami w naszej strefie. Co więcej – sam musiałem przemóc się do biegania… A miałem na to raptem tydzień!… Pierwszy trening zakończył się marszem po 1,5 km… Potem było może trochę lepiej, ale tylko trochę 🙂

Koniec końców impreza była udana. W naszej strefie dzieci miały możliwość pościgać się na symulatorze, a ja ukończyłem mój pierwszy oficjalny bieg!

A później?…

Później potoczyło się jak lawina 🙂 W tym samym miesiącu zorganizowaliśmy Miasteczko Małego Sportowca w trakcie naszej pierwszej Pogoni za Wilkiem – biegu organizowanego przez Łukasza Kubiaka na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. To już było gigantyczne przedsięwzięcie 🙂 Nie dość, że zorganizowaliśmy 7 różnych stanowisk z zabawami sportowymi dla dzieci, to w dodatku mi osobiście udało się ukończyć pierwszy bieg na  10 km! W tym samym roku wzięliśmy również udział w Biegu Niepodległości w Luboniu – imprezie organizowanej przez Adama Chudzickiego. W następnym tj. 2017 roku byliśmy obecni na Biegu Eleganta w Mosinie, Biegu Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, Pogoni za Wilkiem, biegu Muuuusisz Biec, Biegu Pamięci organizowanym ku pamięci rozstrzelanych 20 października 1939 roku na rynku mosińskim oraz Lubońskim Biegu Niepodległości.

Również i w bieżącym 2018 roku, jesteśmy obecni na wielu imprezach. Zaczęliśmy od Biegu Zimowego w ramach mosińskiego Grand Prix, później był Bieg Eleganta oraz nasza strefa dla dzieci z grami planszowymi organizowana  w ramach obchodów 170 – lecia Rzeczypospolitej Mosińskiej, mistrzostwa świata w Nordic Walking w niedalekim Krajkowie oraz właśnie ostatnia Pogoń za Wilkiem. Przed nami jeszcze co najmniej Luboński Bieg Niepodległości oraz październikowy Bieg Pamięci.

Wiele osób zadaje mi pytanie, dlaczego jako biuro rachunkowe angażujemy się w takie imprezy. Powodów jest kilka 🙂

Przede wszystkim traktujemy to jako jeden z obszarów naszej aktywności w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Olbrzymią satysfakcję sprawia nam możliwość współorganizowania czegoś dla lokalnej społeczności, szczególnie jeśli przybiera to formę urządzania sportowych atrakcji dla dzieci.

Po drugie dzięki zaangażowaniu w te wydarzenia nie tylko sam zacząłem biegać (ten, którego jeszcze niedawno cechował biegowstręt!), ale udało nam się wspólnie z pracownikami naszego biura oraz naszymi znajomymi stworzyć całkiem spory EXACTUS SPORT TEAM. Na dzień dzisiejszy w jego skład wchodzi już blisko 20 osób (!!!) w tym między innymi Jacek MEZO Mejer, który pojawia się na naszych imprezach biegowych.

Wreszcie po trzecie jest to również nasz sposób na dotarcie do naszych potencjalnych klientów. Wielu z biegaczy, czy osób uprawiających inne sporty, nie jest świadomych, że koszty (niekiedy całkiem spore!) związane z realizacją swojej pasji, mogą zaliczyć jako koszt podatkowy! Naszą misją jest uświadomienie im tej możliwości, wsparcie ich w podatkowych i prawnych aspektach zorganizowania ich aktywności sportowej.

Nie mogę powiedzieć, żeby na ten moment samo bieganie stało się moją pasją. Ale bardzo się cieszę, że dzięki udziałowi w takich imprezach poznałem wspaniałych ludzi takich jak Jacek MEZO Mejer, Piotr Modzelewski, Łukasz Kubiak i Adam Chudzicki i wielu, wielu innych, dla których bieganie, czy inna aktywność jest istotnym elementem życia.

 

 

 

 

Related Posts