Rozwiązania B2B dla przedsiębiorców i pracowników

Rozwiązania B2B dla przedsiębiorców i pracowników

Rozwiązania B2B dla przedsiębiorców i pracowników to innymi słowy rozwiązanie formalno – prawne dla pracodawców, którzy zdecydowali się na współpracę w modelu B2B.  Umożliwia obu stronom realizację potrzeb: z jednej strony uzupełnienia siły roboczej i optymalnych rozwiązań podatkowych. A z drugiej strony wykonywanie pracy i legalne zarobkowanie poprzez samozatrudnienie. Sytuacja związana z migracją obywateli krajów dotkniętych np. działaniami wojennymi otwiera zagranicznym przedsiębiorcom możliwość uzupełnienia zatrudnienia. Jednak nie zawsze można liczyć na pomoc rządową kraju, w którym przedsiębiorca prowadzi swoją działalność i zatrudnia pracowników z zagranicy. Wówczas, okazuje się, że optymalną formą współpracy jest podpisanie z pracownikiem kontraktu na zasadach B2B (z ang. business to business). Kwestia załatwienia formalności wymaga przejścia przez biurokratyczną ścieżkę, która dla cudzoziemca może być kłopotliwa ze względu na ograniczenia językowe. Natomiast sam przedsiębiorca często nie ma w swojej organizacji stanowiska pracy, które zajęłoby się legalizacją pracy i pobytu obcokrajowców. Dlatego z pomocą przychodzi biuro rachunkowe Exactus.

Eksperckie wsparcie Exactusa

Exactus na bazie doświadczenia opracował dogodne rozwiązania B2B dla przedsiębiorców polskich oraz z zagranicy (z krajów zachodnich takich jak, Niemcy czy Holandia), które umożliwia współpracę B2B z ukraińskimi pracownikami, a także z pracownikami innych narodowości.

Oferujemy pełne wsparcie w całej procedurze:

  • od indywidualnego ustalenia możliwości i znalezienia korzystnego rozwiązania (formalnego i podatkowego) zarówno dla przedsiębiorcy, jak i pracownika B2B,
  • poprzez sprawną organizację spraw urzędowych oraz założenie działalności gospodarczej w Polsce dla obywateli Ukrainy, a także z innych narodowości,
  • po bieżące prowadzenie spraw podatkowo – księgowych i płacowo – kadrowych dla przedsiębiorcy współpracującego z innym przedsiębiorcą w modelu B2B.

Zapewniamy bezpieczeństwo i rzetelność

Obie strony kontraktu B2B, które powierzają nam formalizację tej formy współpracy mogą się czuć bezpiecznie:

  • posiadamy duże doświadczenie ze względu na obsługę wielu złożonych spraw naszych Klientów,
  • w razie konieczności zapewniamy dodatkowe konsultacje prawne,
  • szczegółowo omawiamy zaproponowane rozwiązanie i przejrzyście informujemy o zobowiązaniach,
  • dla wygody i bezpieczeństwa komunikujemy się w języku ukraińskim oraz w j. angielskim i niemieckim

Poznaj nas

Exactus (Mosina) to jedno z największych biur rachunkowych w regionie. Od 2000 roku świadczymy wysokiej jakości usługi podatkowo – księgowe oraz płacowo – kadrowe. Exactus to także Biuro Biegłych Rewidentów.

Prowadzimy obsługę książek przychodów i rozchodów, pełnych ksiąg rachunkowych, obsługę kadrowo – płacową,  przeprowadzamy audyty i sporządzamy sprawozdania finansowe, wspieramy w obsłudze formalności przy rejestracji spółek i działalności gospodarczej, oferujemy pomoc w skomplikowanych sprawach.

Posiadamy duże doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw małych, średnich oraz dużych z rozmaitych branż włączając stowarzyszenia i fundacje. Pomogliśmy naszym Klientom rozwiązać wiele wyzwań i doradziliśmy najlepsze rozwiązania. Dzielimy się wiedzą naszych ekspertów i wspieramy przedsiębiorców w niełatwej drodze rozwoju ich biznesu.

Jakość naszych usług gwarantują wysokie kwalifikacje zatrudnionych osób. Zespół pracowników tworzy grupa ponad 45 świetnie wykształconych fachowców: głównych księgowych, specjalistów do spraw rachunkowości, specjalistów ds. kadr i płac oraz asystentów księgowych. Pewność prawidłowego prowadzenia dokumentów dają uprawnienia naszych pracowników do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz Rada Nadzorcza złożona m.in. z biegłych rewidentów.

Rzetelność oraz wysoka jakość usług biura Exactus została wielokrotnie potwierdzona. W roku 2023 zostaliśmy finalistą konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości, otrzymaliśmy Certyfikat Najwyższa Jakość w Bankowości i Finansach przyznany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością.  

Skorzystaj z naszych usług

Rozwiązanie formalno – prawne, które oferujemy przedsiębiorcom z zagranicy, którzy zdecydowali się na współpracę w modelu B2B jest nie tylko bardziej opłacalne, ale przede wszystkim umożliwia obu stronom realizację potrzeb: z jednej strony uzupełnienia siły roboczej i korzystnych rozwiązań podatkowych, a z drugiej strony wykonywanie pracy i legalne zarobkowanie poprzez samozatrudnienie.