Dlaczego outsourcing?

Exactus Biuro Rachunkowe Mosina
Naszą ofertę współpracy kierujemy nie tylko do przedsiębiorstw korzystających z usług innych biur rachunkowych lecz również do firm, które rozważają lub już zdecydowały się na stworzenie własnego działu księgowości. W porównaniu do takiego rozwiązania współpraca z naszym Biurem niesie ze sobą co najmniej 3 podstawowe korzyści:
  • Biuro zapewnia praktycznie niezachwianą ciągłość świadczenia usług. Ewentualna absencja jednego z pracowników Biura spowodowana urlopem, chorobą, macierzyństwem czy nawet zmianą pracy nie powoduje jakiegokolwiek problemu u klienta, gdyż prowadzeniem jego ewidencji natychmiast może zająć się inna wykwalifikowana osoba. W przypadku utrzymywania własnej księgowości bardzo często przedsiębiorstwa narażone są na komplikacje spowodowane przedłużającą się nieobecnością pracownika z jakiegokolwiek powodu.
  • Dzięki współpracy z wieloma wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie m.in. podatku od towarów i usług, podatków dochodowych, rachunkowości, Biuro zapewnia profesjonalne rozwiązanie wszelkich pojawiających się problemów, które w przypadku korzystania z własnej księgowości wymagają współpracy z zewnętrznym firmami, gdyż koszt utrzymania wysoce wykwalifikowanych specjalistów m.in. z zakresu podatków często przekracza możliwości finansowe pojedynczego przedsiębiorstwa.
  • Biuro ponosi pełną odpowiedzialność za rozliczenia podatkowo – księgowe oraz reprezentuje przedsiębiorstwo wobec organów fiskalnych. Takie rozwiązanie nie tylko zabezpiecza firmy przed restrykcjami ze strony urzędów skarbowych lecz również często ułatwia z nimi współpracę.